OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU ( 23 III 2014 r. )

1. W przyszłą niedzielę Mszą św. w sobotni wieczór 29 marca rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Prowadził je będzie redaktor naczelny czasopisma diecezjalnego Opiekunks.  Andrzej Klimek. W niedzielę po Mszy św. o g. 1000 spotkanie z młodzieżą gimnazjalną, szkół średnich, studiującą i pracującą zawodowo, a po Mszy św. o g. 1200 nauka dla mężczyzn. O g. 2000 zapraszamy na Apel Jasnogórski.

1. Dyrekcji, Nauczycielom Szkoły Podstawowej i Gimanzjum serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc w przeprowadzeniu rekolekcji wielkopostnych dla dzieci i młodzieży. Tym podziękowaniem obejmujemy Rodziców, Dziadków i Opiekunów dzieci, dzięki którym te rekolekcje mogły lepiej zaowocować w życiu duchowym naszych małych parafian. Poważnie sumienie niektórych rodziców obciąża fakt nieobecności młodzieży gimnazjalnej na Mszy św. 19 marca a dzieci w piątek na Drodze Krzyżowej kończącej ich rekolekcje. Dzieci i młodzież gimnazjalną prosimy o rewanż modlitewny dotyczący rekolekcji dla dorosłych.

1. We wtorek w uroczystość Zwiastowania N.M.P. Msza św. wieczorem o g. 1800  w czasie której dzieci przygotowujące się do I-szej Komunii św. zostaną oddane w opiekę Maryi i same oddadzą się pod Jej opiekę a dzieci klas trzecich ponowią swoje zawierzenie Maryi uczynione przed rokiem. Dzieci przygotowujące się do I-szej Komunii św. zostawią p. Katechetce indeksy.

1. W czwartek na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Mszę św. zapraszamy Rodziców młodzieży z klas drugich gimnazjum i drugą grupę młodzieży po indeksy do sakramentu Bierzmowania.

1. Są do nabycia nowy numer Opiekuna, Gościa Niedzielnego, Przewodnika Katolickiego, WPIS–u,Naszej Arki, Cudów i Łask, Tak Rodzinie, Miłujcie sie, Apostolstwa Chorych. Dla dzieci jest Ola i Jaś, Promyczek Dobra.Dla uczniów od klasy 6 i dla młodzieży Mały Gość Niedzielny zdodatkiem związanym z kanonizacją Bł. Jana Pawła II i Jana XXIII. Są interesujące książki religijne m.in. Radość i uśmiech, Świadectwa świętości, Co wciąga twoje dziecko? adla dzieci Opowiem ci o Janie Pawle II.

1. W tym tygodniu nie ma Mszy św. rano we wtorek i piątek. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarę złożoną bezimiennie na prace w parafii z ul. Kościelnej.                                                                                                                                                                                                      Proboszcz

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

W parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Opatówku

SOBOTA: 29 III – ROZPOCZĘCIE REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH

g. 1800                  Msza św. z nauką wprowadzająca w Rekolekcje Wielkopostne

NIEDZIELA – 30 III

g. 800    -  Msza św. z nauką

g. 1000- Msza św. z nauką, a po Mszy św. spotkanie z młodzieżą
      przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania,
młodzieżą

szkół średnich, studiującą i pracującą.

g. 1200- Msza św. z nauką dla dzieci, a po niej nauka dla mężczyzn

g. 1630- Gorzkie Żale z nauką pasyjną i Msza św.

g. 2000                 - Apel Jasnogórski