Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata (24 XI 2013 r.)

1. W przyszłą niedzielę 1 grudnia rozpoczynamy Adwent. Jest to czas pobożnego i radosnego oczekiwania na uroczystość  Narodzenia Pańskiego. Zachęcamy wszystkich a szczególnie dzieci i młodzież do gorliwego  uczestniczenia w  Roratach, które  akcentują rolę czuwania  w życiu chrześcijanina. Ważne jest także otwarcie się na potrzeby bliźnich – dlatego to w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom nabywamy świece, które po Wieczerzy Wigilijnej zanosimy na groby naszych Bliskich. Do puszki św. Antoniego składamy ofiary na pomoc potrzebującym oraz przygotujemy paczkę dobroci dla dzieci, których imiona poznamy na sercach wiszących na choince.

2. W przyszłą niedzielę gościmy o. Hieronima Siwka, znanego nam misjonarz z Tanzanii, który wygłosi kazania – będzie można nabyć Jego książkę: Tam gdzie lwy mówią dobranoc. O g. 1700 Msza św. w intencji Grupy Oliwkowej i Przyjaciół Pielgrzymki oraz za zmarłych Pielgrzymów.

3. Są do nabycia: nowy numer Opiekuna, Gościa Niedzielnego, Przewodnika Katolickiego, Cudów i Łask Bożych, Naszej Arki, Apostolstwa Chorych, magazyn: Wiara, Patriotyzm i Sztuka, Miłujcie się. Dla dzieci jest Ola i Jaś, Tęcza(z szopką do zrobienia), Promyczek Dobra(z zakładką 3D). Dla młodzieży Mały Gość Niedzielny. Są interesujące książki m.in. Katolicki przewodnik po depresji, Orlęta Lwowskie, Słowo na każdy dzień. Ewangelia 2014, Charbel. Święty niezwykłych uzdrowień i cudów, Serce mówi do serca. Dziewięć pierwszych piątków miesiąca dla dorosłych, Historia ukryta w czekoladzie. (Świąteczna opowieść dla dzieci, ich rodziców i dziadków). Dla dzieci m.in. Opowieść o najpiękniejszym prezencie, Święty Mikołaj i inne. Są ozdobne świece świąteczne.

4. We wtorek nie ma Mszy św. rano. W sobotę o g. 900 zapraszamy na spotkanie wszystkich kandydatów przygotowujących się do sakramentu Bierzmowania. Po tym spotkaniu zostają kandydaci z klas ponadgimnazjalnych na próbę śpiewu. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 1000 rozpoczynamy Nauki przedmałżeńskie

5. Serdeczne Bóg zapłać  za ofiary złożone w tym tygodniu na prace w parafii: r. Warszewskich z ul. Łódzkiej, rodz. Klibrów z Borowa, p. Eulalii Wojcieszak z ul. Szkolnej, p. Wandzie Tułacz z Rogatki, bezimiennie z ul. Św. Jana, Pl. Wolności i ul. Poniatowskiego. Panom Sylwestrowi i Jarosławowi Szymczakom z ul Ogrodowej dziękuje za prace wykonane przy furtce w ogrodzeniu kościelnym.