Ogłoszenia duszpasterskie na XXX Niedzielę Zwykłą (27 X 2013 r.)

1. W piątek 1 listopada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w czwartek wieczorem o g. 1700 (rano nie ma Mszy św.), a w dzień uroczystości w świątyni tylko o godz. 800 i g. 1000. Na cmentarzu parafialnym Msza św. o godz. 1400. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na cmentarzu parafialnym, w zbieraniu których będzie pomagał kleryk z Seminarium w Kaliszu. Z racji Pierwszego Piątku miesiąca, który przypada w tym roku w uroczystość Wszystkich Świętych spowiedź w czwartek od godz. 1600. Proszę korzystać ze spowiedzi także w ciągu tygodnia.

2. W sobotę 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych tzw. Dzień Zaduszny. Msze św. w tym dniu w kościele o godz. 800 a o 1100 na Cmentarzu wraz z procesją za Zmarłych i wypominkami jednorazowymi. O g. 1800 Msza św. z niedzieli.

3. W niedzielę 3 listopada przeżywamy w naszej parafii Diecezjalny Dzień Adoracji Pana Jezusa utajonego w Najświętszym Sakramencie Ołtarza. Adorację rozpoczynamy po Mszy św. o godz. 800 w kaplicy św. Anny. O g. 1500zapraszamy Wiernych na Godzinę Miłosierdzia. Prosimy, by tak ułożyć sobie niedzielny dzień, by Jezus nie był osamotniony w czasie wystawienia.

4. Są do nabycia: nowy numer Opiekuna, Gościa Niedzielnego, Przewodnika Katolickiego, Cudów i Łask Bożych, Naszej Arki, Apostolstwa Chorych, magazynu kulturalnego: Wiara, Patriotyzmu i Sztuka, Tak rodzinie, Naszej Arki, Egzorcysty oraz Miłujcie się w którym warto zwrócić uwagę na doświadczenie śmierci klinicznej przez wybitnego neurochirurga, wykładowcę Harvardu w art. W drodze do wieczności Dla dzieci jest Ola i Jaś, Tęcza, Anioł Stróż, Promyczek Dobraz niespodzianką. Dla młodzieży i dzieci Wzrastanie i Mały Gość Niedzielny. Są kalendarze na Nowy 2014 Rok.

5. Dziś przeprowadzamy liczenie wiernych. Dlatego prosimy, by najpierw ze świątyni wyszli panowie a później panie, by można było lepiej dokonać liczenia. Za pomoc w tej sprawie dziękujemy.

6. W przyszłą sobotę w liturgii przeżywamy święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, Maki kościołów na świecie.

7. W czwartek o g. 1900 organizujemy dla dzieci w salce katechetycznej bal Wszystkich Świętych. Dzieci uczestniczą w nim w przebraniach charakterystycznych dla swoich ulubionych świętych.