Ogłoszenia duszpasterskie na XXIX Niedzielę Zwykłą (20 X 2013 r.)

1. Radując się z obecności znacznej grupy dzieci na różańcu zachęcamy pozostałe dzieci, młodzież i dorosłych do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych.

2. Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy Tydzień Modlitw za Misje Katolickie. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane dziś do puszek na działalność misyjną Kościoła. 1 grudnia zaś będziemy gościć w naszej parafii znanego nam już misjonarza o. Siwka, pracującego niegdyś w Tanzanii. 

3. Są do nabycia: nowy numer Opiekuna a w nim m.in. artykuł ks. proboszcza z sąsiedniej parafii, program Forum nowej Ewangelizacji Diecezji Kaliskiej, wspomnienia o Marii Szymanowskiej, Żeby Austria była Austrią, Gościa Niedzielnego, Przewodnika Katolickiego, Cudów i Łask Bożych, Tak rodzinie, Naszej Arki i Egzorcysty tym razem warto zwrócić uwagę na art. m.in.: Tam nie ma Szatana, Dziecko w machinie gender, Sznur który przyciąga niebo itp.  Dla dzieci jest Ola i Jaś, Tęcza, Anioł Stróż, Promyczek Dobra z niespodzianką. Dla młodzieży i dzieci Wzrastanie i Mały Gość Niedzielny. Są kalendarze na Nowy 2014 Rok.     

 

4. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę są przeznaczone na Świętopietrze.  

 

5. Można zgłaszać do kancelarii wypominki jednorazowe i całoroczne. Podając wypominki jednorazowe proszę zaznaczyć czy mają być czytane na cmentarzu czy w kościele. Pamiętajmy o nauce św. Ambrożego: O tych, których kochaliśmy za życia nie zapominajmy po śmierci – w intencji drogich naszemu sercu Zmarłych ofiarujmy swój udział w nabożeństwach różańcowych.

 

6. W środę 23 X spotkanie Grupy O. Pio po Mszy św. wieczorowej. W sobotę 26 X spotkanie formacyjne w kościele kandydatów do Bierzmowania: 830 młodzieńcy a 930 dziewczęta.

 

7. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na prace w parafii: pp. Danieli i Józefowi Klibrom z Cieni II, pp. Elżbiecie i Sławomirowi Włodarskim z ul. Św. Jana, p. Aleksandrze Bartosik z Szałego, rodz. Szmajdzińskich z ul. Św. Jana. Św. Józefie polecamy Twojej opiece prace prowadzone w parafii i prosimy o błogosławieństwo dla Ofiarodawców: św. Józefie, módl się za nami.