Ogłoszenia duszpasterskie na XXIII Niedzielę Zwykłą (8 IX 2013 r.)

1. Dziś w parafii Chełmce odpust z racji święta Narodzenia N.M.P.  

 

2. W piątek 13 września o godzinie 18.00 Msza św. na CMENTARZU GRZEBALNYM za drogich naszemu sercu Zmarłych – o tych, których kochaliśmy za życia nie zapominamy po ich śmierci. Dlatego, że ostatnio wielu Wiernych prosiło o wypominki to wracamy do tej praktyki – można zgłaszać na wypominki jednorazowe. Po Mszy św. procesja na cmentarzu z RÓŻAŃCEM FATIMSKIM. W procesji uczestniczymy z lampionami.

 

3. W sobotę 14 wrześniaw święto PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO. Z tego tytułu w przyszłą niedzielę pielgrzymka młodzieży na Górę Krzyża. Zapisy u ks. Arkadiusza. 

 

4. Są do nabycia: nowy numer Opiekuna, Gościa Niedzielnego, Przewodnika Katolickiego, Cudów i Łask Bożych, Naszej Arki, Misji dzisiaj, Egzorcysty, Apostolstwa Chorych. Dla dzieci jest Ola i Jaś, Anioł Stróż, Promyczek Dobra i Świat Misyjny. Dla dzieci z VI kl. i młodzieży jest Mały Gość Niedzielny  z zakładką magnetyczną. Dla dzieci uczących się j. niemieckiego i angielskiego jest Biblia po polsku i po niemiecku. Są kalendarze naszej diecezji na Nowy 2014 Rok – dochód z nich przeznaczony jest na utrzymanie seminarium duchownego w Kaliszu. Są wartościowe książki o tematyce religijnej m.in. Biblia multimedialna dla dzieci oraz książki do religii dla sześciolatków i dla kl. I i IV szkoły podstawowej. 

 

5. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

 

6. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na prace prowadzone w parafii: bezimiennie rodzinie z Józefowa oraz pp. Irenie i Jerzemu Melkom z ul. Św. Jana Bl. 4 B. Św. Józefie polecamy Twojej opiece prace prowadzone w parafii i prosimy o błogosławieństwo dla Ofiarodawców:  św. Józefie, módl się za nami.