OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ XXVIII OKRESU ZWYKŁEGO (13 X 2024 r.)

1.         W poniedziałek 14 października z racji Dnia Edukacji Narodowej różaniec ofiarujemy także w intencji Nauczycieli i Pracowników szkolnictwa, prosząc o niebo dla zmarłych i o Boże błogosławieństwo dla żyjących Nauczycieli i Pracowników szkolnictwa. W poniedziałek i we wtorek kancelaria parafialna nieczynna!

2.        W środę 16 października z racji 46 rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na Biskupa Rzymu różaniec, prosząc o ustanie wojny na Ukrainie i w Ziemi Świętej, ofiarujemy także w intencji naszej Ojczyzny i parafii, byśmy tak jak uczył św. Jan Paweł II, trwali wiernie przy Chrystusie.

3.        Przyszła niedziela jest Niedzielą Misyjną, rozpoczynającą Tydzień modlitw w intencji misji. Z tego tytułu złożymy w przyszłą niedzielę ofiary do puszek na cele misyjne Bóg zapłać.

4.        19 października w 40 rocznicę śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki ( 19  X 1984 r.) prośmy za Jego wstawiennictwem o błogosławieństwo Boże dla Ojczyzny, o zachowanie jej suwerenności, o silną pozycję Polski w stosunkach międzynarodowych, o błogosławieństwo dla doświadczonych kataklizmem powodzi w trudzie odbudowy swoich domostw i o szybką kanonizację Błogosławionego. W tych intencjach ofiarujemy różaniec.

5.        Jest prasa katolicka: Opiekun, Niedziela, Magazyn. Gdy milczy sumienie. Trwajcie w miłości (Nawrócenie Rudolfa Hössa, Więzienie, szpital i uzdrowienie córeczki i in.), Anioł Stróż, kolorowanki dla dzieci o św. Janie Pawle II, o realiach życia w czasach biblijnych, o ks. Jerzym Popiełuszce Z błogosławionym ks. Jerzym na czasy, które idą, Ewangelia 2025 r. i in.

6.        Pamiętając o słowach św. Ambrożego: O tych, których kochaliście za życia nie zapominajcie po śmierci jak teżo prośbie św. Moniki, skierowanej przed śmiercią do synów: Ciało złóżcie gdziekolwiek, z tym się nie kłopoczcie; o jedno tylko proszę, abyście wszędzie, gdzie będziecie, pamiętali o mnie przy ołtarzu Pańskim możemy zgłaszać do kancelarii parafialnej na wypominki jednorazowe i całoroczne.

7.         Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane dziś do puszek na Papieski Fundusz Stypendialny.

8.        Zapraszamy na kolejne spotkanie nowo powstałego Kręgu Biblijnego w sobotę 19 października po Mszy św. wieczornej w salce na wikariacie. Zapraszamy także osoby, które pragną dołączyć do tej wspólnoty.

9.        W sobotę 19 października na godz. 845zapraszamy młodzież klas 8 na spotkanie przygotowujące do sakramentu Bierzmowania.

10.      19 października 2024 roku (sobota), w Sanktuarium NMP Wspomożycielki Wiernych w Twardogórze, odbędzie się III Diecezjalna Pielgrzymka Wspólnot Różańcowych pod hasłem: Bł. Paulina oddana Bogu w życiu i śmierci. Program spotkania:

·       godz. 11.00 Zawiązanie wspólnoty i konferencja

·       godz. 12.15 Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Biskupa

·  godz. 13.15 Różaniec godz. 14.00 Spotkanie integracyjne

·       ok. godz. 15.00 Zakończenie pielgrzymki

Powiadomienie o wyjeździe grupy kierować do ks. Bogumiła Kempy, nr tel. 609 22 62 97 (można wysłać sms-a),e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proboszcz

W tym tygodniu różaniec prowadzą w poniedziałek klasy 6 i 7 oraz mieszkańcy Michałowa III i IV Bogumiłowa  i Trojanowa. We wtorek dzieci z klas od 0 do 3oraz mieszkańcy ulic: Kilińskiego, T. Kościuszki, Krótkiej, Ludowej, Łódzkiej. W środę kl. 4-5i mieszkańcy ulic: Br. Gillerów, Gen. J. Zajączka, ks. A. Marczewskiego, Szadkowskiego, Parkowa, Kwiatową i Grabową. W czwartek służba liturgiczna i nadzwyczajni szafarze Komunii świętej oraz mieszkańcy Szulca i Józefowa. W piątek kl. 8 (kandydaci do bierzmowania) i mieszkańcy ulic: Spacerowej, Kaliskiej, Kościelnej, Leśnej i Szkolnej. W sobotę Żywy Różaniec oraz Grupa o. Pio. Plan na cały miesiąc jest na stronie internetowej parafialnej i Facebooku. Na zakończenie nabożeństwa zawierzamy Matce Bożej poszczególne klasy oraz ulice i wioski, które w danym dniu prowadzą różaniec.