OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ XXVI OKRESU ZWYKŁEGO (29 IX 2024r.)

nabożeństwa różańcowe

Michałów III i IV, Bogumiłów

i Trojanów

8.            kl. 0-3

ul. Kilińskiego, Kościuszki, Krótka, Ludowa, Łódzka, Br.Gillerów, Zajączka, Szadkowskiego, Parkowa, Kwiatowa, Grabowa, Marczewskiego

1.

2.

3.

OGŁOSZENIA na NIEDZIELĘ XXVI Okresu ZWYKŁego
(29 IX 2024 r.)

1.           We wtorek 1 października o godz. 1700 rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W dni powszednie z wyjątkiem soboty różaniec o godz. 1700. Zaraz po nabożeństwie Msza św. W soboty różaniec o godz. 1800 a w niedziele po mszy o godz. 800odmówimy dwie dziesiątki różańca przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Po zakończeniu porannej adoracji przed mszą św. o godz. 1000 odmówimy przy Najświętszym Sakramencie dziesiątek różańca. Po mszy św. o godz. 1200dziesiątek różańca, zaś po mszy św. wieczorowej wystawienie Najświętszego Sakramentu i ostatni dziesiątek różańca oraz modlitwa do św. Józefaw intencji naszych rodzin, parafii i powołań kapłańskich.

2.          Jest prasa katolicka: Opiekun, Niedziel, dla dzieci Staś i Anioł Stróż.

3.           Jeśli ktoś jeszcze chciałby wspomóc powodzian darem materialnym będzie można to uczynić w tym tygodniu przed Mszą św. wieczorną.

4.          Tak jak ogłaszaliśmy tydzień temu nasza młodzież z parafialnego oddziału KSM-u samodzielnie wykonała bransoletki ewangelizacyjne na rękę, które możemy dzisiaj nabywać po każdej Mszy św. za dobrowolną ofiarę. Dochód będzie przeznaczony na wakacyjny wyjazd młodzieży do Rzymu na Jubileuszowe Dni Młodych. Przy tej okazji przypominamy, że trwają jeszcze zapisy na to wydarzenie. Szczegóły u ks. Grzegorza

5.           W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź rano przed Mszą św. a po południu od 16:00 do 17:00. Od 16:30 adoracja Najświętszego Sakramentuw intencji powołań. Nabożeństwo wynagradzające NMP w I sobotę miesiąca o godz. 1800.

6.          W poniedziałek 30 września i we wtorek 1 października kancelaria parafialna będzie nieczynna. Msze św. w tym tygodniu wg porządku podanego w gablotce parafialnej.

7.           We wtorek 8 października będziemy przeżywać kanoniczną wizytację parafii przez Pasterza diecezji. O szczegółach poinformujemy w przyszłą niedzielę.

8.           W I czwartek miesiąca(3 X) dekanat opatówecki jest zaproszony do udziału w modlitwie w intencji życia poczętego w Narodowym Sanktuarium św. Józefa. Serdecznie prosimy Parafian, którzy mogą, by zechcieli uczestniczyć w tej wspólnocie modlitwy.

9. 26 października 2024r. zapraszamy grupę Oliwkową oraz jej Przyjaciół na Mszę św. o godz. 18:00 w intencji pielgrzymów, ich rodzin, darczyńców oraz zmarłych Pielgrzymów grupy Oliwkowej. Po Mszy św. spotkanie w GOKu w Opatówku. Koszt 80zł od osoby. Zapisy do 21 października

Proboszcz

Z racji nabożeństwa różańcowego kancelaria parafialna w poniedziałek, piątek i sobotę jest czynna tak jak dotychczas tj. o g. 900 a w pozostałe dni tygodnia tj. we wtorek, środę i czwartek przez pół godziny po mszy św. wieczorowej. Tak jak mówiliśmy tydzień temu na poszczególne dni października chcielibyśmy zaprosić w sposób szczególny mieszkańców ulic i wiosek. We wtorek dzieci z klas od 0 do 3oraz mieszkańcy Szulca i Józefowa, w środę kl. 4-5i ulice: Spacerowa, Kaliska, Kościelna, Leśna i Szkolna, w czwartek służba liturgiczna i szafarze oraz mieszkańcy Borowa. W piątek kl. 8 (bierzmowani) i ulice: Piaskowa, 3 Maja, Nowoogrodowa, Poprzeczna i Rogatka, w sobotę Żywy Różaniec oraz Grupa o. Pio. Dwie pierwsze dziesiątki będą prowadzić uczniowie bądź służba liturgiczna a pozostałe trzy wyznaczeni mieszkańcy ulic lub wiosek. Plan na cały miesiąc będzie umieszczony na stronie oraz Facebooku parafialnym. Na zakończenie nabożeństwa różańcowego zawierzymy Matce Bożejposzczególne klasy oraz ulice i wioski, które w danym dniu prowadzą różaniec.