OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ XXV OKRESU ZWYKŁEGO (22 IX 2024r.)

OGŁOSZENIA na NIEDZIELĘ XXV Okresu ZWYKŁego
(22 IX 2024 r.)

1.         W poniedziałek 23 wrześniapo Mszy św. wieczornej Droga Krzyżowaprowadzona przez grupę o. Pio

2.        We  wtorek 24 września przeżywamy w liturgii święto rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Kaliszu. Katedra jest matką kościołów w diecezji.

3.        W czwartek nanabożeństwie do Miłosierdzia Bożego pobłogosławienie różańców dzieciomprzygotowującym się do Pierwszego pełnego uczestnictwa we Mszy św. Także w czwartek zapraszamy na Mszę św. i spotkanie organizacyjne młodzież z klas 8, która pragnie rozpocząć przygotowanie do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Na spotkanie przynosimy wypełnione deklaracje, które można zabrać po Mszach św. znajdujące się przy figurze św. Antoniego.

4.        Jest nowy nr Opiekuna, Niedzieli, Misji dzisiaj. Dla dzieci Światmisyjny oraz interesujące książeczki: Każdy może być świętym, Życie w czasach biblijnych.

5.        Młodzież KSM-u należąca do młodzieżowej róży różańcowej w przyszłą niedzielę będzie rozprowadzał własnoręcznie wykonane bransoletki ewangelizacyjne  i różańce na rękę. Zebrane środki zostaną przekazane na dofinansowanie wyjazdu na Dni Młodych w 2025 r. w Rzymie.

6.        Odpowiadając na prośbę naszych Parafian chcemy założyć Krąg Biblijny. Pierwsze spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę 28 września po Mszy św. wieczornej w salce na wikariacie. Jeśli będą chętni spotkania na początek będą odbywały się raz w miesiącu. Jest to szansa dla każdego z nas aby pogłębić swoją znajomość Pisma Świętego a także nauczyć sposobów medytacji i rozważania tekstów natchnionych

7.        Wponiedziałek, wtorek i środękancelaria parafialna będzie nieczynna.

8.        Serdeczne Bóg zapłaćza ofiary składane dziś do puszek Caritas-una rzecz poszkodowanych w kataklizmie powodzi. Jako parafia współorganizujemy z naszym Urzędem Miejskim Gminy Opatówek pomoc dla powodzian w Lądku Zdrój i Stroniu Śląskim. Uprzejmie prosimy, by dary serca przynosić od poniedziałku do piątku do Gminnego Ośrodka Kultury, ul. Plac Wolności 9 w godz. 800 do 1500 a do salki katechetycznej przy kaplicy przedpogrzebowej od poniedziałku do soboty od 1700 do 1900. Chętnie pomoże młodzież, ale prosilibyśmy o pomoc dorosłych w zbiórce w wymienionych godzinach – proszę zgłaszać swoją chęć pomocy do mnie lub do ks. Grzegorza.

9.        Caritas organizuje akcje Pomóż! Paczka dla powodzian. Więcej danych na afiszu w gablotce parafialnej. Gdyby był problem z dostarczeniem paczki do Kalisza to można zostawić w parafii a my przekażemy do Kalisza na ul. Prostą 1a.

10.       W gablotce są afisze dotyczące koncertu w studio telewizyjnym internetowej telewizji Dom Józefa oraz o konferencji Ogień miłości, poświęconej ludziom młodym  w Kościele a także Świętu ulicy Kościelnej. Święto to jest już ósmy raz obchodzone za tydzień 29 września – serdecznie zapraszamy do udziału w nim.