OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ XXI OKRESU ZWYKŁEGO (25 VIII 2024 r.)

1.         W poniedziałek 26 sierpnia uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej Msze św.: o godz. 800, 1100 i 1800. Na mszę św. o g. 1800 zapraszamy wszystkich uczestników Pieszej Pielgrzymki Grupy Oliwkowej do Częstochowy i jej Przyjaciół i Dobroczyńców. Dziękując Maryi za opiekę w czasie pielgrzymowania prośmy Ją o opiekę na przyszły rok. Polecajmy zmarłych Pielgrzymów. W tych intencjach modlimy się także w czwartek w czasie Nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego.

2.        Jest prasa katolicka: Opiekun (a w nim m.in. interesujący fotoreportaż z Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę z uwzględnieniem naszej Grupy Oliwkowej), Niedziela, dla dzieci jest już wrześniowy nr Stasia i Świat misyjny. Są kalendarze na Nowy 2025 Rok z których dochód przeznaczony jest na utrzymanie naszego kaliskiego seminarium. Prosimy, by jak najszybciej dotarły do naszych domów i tych, których chcemy nimi obdarować.

3.        W sobotę 31 sierpnia po mszy św. wieczorowej zapraszamy do salki na wikariacie  młodzież od klasy siódmej na pierwsze powakacyjne spotkanie wspólnoty Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

4.        W przyszłą niedzielę z racji rozpoczynającego się nowego roku szkolno-katechetycznego 2024/25 szczególnie zapraszamy na mszę św. o godz. 1200 dzieci i uczącą się młodzież. Dzieci od zerówki do klasy drugiej włącznie po mszy św.  otrzymają książeczki uczestnictwa w niedzielnej mszy św.

5.        W przyszłą niedzielę na mszy św. za Parafian (o godz. 1000) podziękujemy Panu Bogu jako wspólnota parafialna za tegoroczne plony. Prosimy, by poszczególne wioski przyniosły wieńce dożynkowe.

6.        W gablotce parafialnej jest plakat informujący o zaproszeniu na Ogólnopolską Pielgrzymkę Rolników na Jasną Górę w dniach 31 sierpnia i 1 września.                                                                                                                                                                                                                   Proboszcz