OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ XII OKRESU ZWYKŁEGO (23.06.2024r.)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE W XII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

 

( 23 VI 2024 r. )

 

1. W poniedziałek przypada uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msza św. wieczorem o godz. 18:00 . W sobotę zaś 29 czerwca uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Taca w tym dniu przeznaczona jest na Świętopietrze, czyli utrzymanie Stolicy Apostolskiej. Msze św. o godz. 8:00 i 11:00 . Msza św. o godz. 18:00 to msza św. niedzielna w sobotni wieczór.

 

2. Jest do nabycia prasa katolicka Opiekun, Niedziela, Anioł Stróż, Trwajcie w miłości oraz wartościowa pozycja Wpatrzeni w miłujące Serce Jezusa. Są odblaski na koła do rowerów.

 

3. Jubilatów przeżywających 25 i 50 lecie sakramentalnego związku małżeńskiego, chcących uczestniczyć w dziękczynnej pielgrzymce do Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu w dniu 21 września br. prosimy o zgłoszenie do kancelarii parafialnej następujących danych: imię i nazwisko jubilatów, datę i parafię ślubu, adres zamieszkania.

 

4. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w modlitwy pogrzebowe ś.p. p. Andrzeja naszego kościelnego, wyrażając w ten sposób wdzięczność za Jego życzliwość okazywaną zarówno współparafianom jak i korzystającym z cmentarza spoza parafii.

 

5. Serdeczne Bóg zapłać za składane dziś ofiary na zakup ekogroszku.

 

6. Rozpoczynającym wakacje i urlopy życzymy Bożego błogosławieństwa. Dzieciom szczególnie, by wzrastały w łasce u Boga i ludzi. Wszystkim odpoczywającym: dzieciom i dorosłym, by podziwiając piękno świata chwali jego Stwórcę. Zwiedzając zaś Polskę i tereny do niej niegdyś należące nich uczą się historii ojczystej, wysnuwając z niej wniosek, że tak jak praojcowie nasi mamy budować przyszłość ojczystego Domu, kierując się wartościami: Bóg, honor, Ojczyzna. Dlatego pamiętajmy o gorliwym uczestnictwie we mszy św.

 

7. Kancelaria Parafialna w ciągu wakacji począwszy od tego tygodnia jest czynna we wtorki i czwartki od godz. 17:00 do 17:45 , a w soboty od godz. 9:00 do 9:45 . W tym tygodniu w sobotę nieczynna.

 

8. W związku z ogłoszonym przez Sejm Rokiem Arcybiskupa Antoniego Baraniaka serdecznie zapraszamy na dzień upamiętniający pobyt Księdza Arcybiskupa w Marszałkach. Uroczystości z udziałem bpa Damiana Bryla odbędą się 30 czerwca w Marszałkach. Szczegóły na plakacie w gablotce parafialnej.

 

 

proboszcz

 

 

Program prac związanych z remontem i renowacją ogrodzenia przykościelnego.

Zastosowane materiały systemu KEIM:

1. Dokładne oczyszczenie i usunięcie warstw odspojonych i słabej wytrzymałości

 

2. Naniesienie środka likwidującego mech, glony i porosty KEIM SIKAGARD 715

 

3. Uzupełnienie murów i tynków na bazie zapraw renowacyjnych:

- szpryc KEIM ZEMENTPUTZ TRAS

- narzut KEIM TURADO

- gładź KEIM TURADO 03

 

4. Hydrofobizacja powierzchni środkiem KEIM LOTEXAN M zabezpieczającym przed wchłanianiem wilgoci i wody z opadów atmosferycznych.