OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ ( 16 VI 2024 r. )

1.             W poniedziałek nie ma mszy św. wieczorowej. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po mszy św. rano. W pozostałe dnie wg planu podanego w gablotce parafialnej.

 

2.             Państwu Ewie i Remigiuszowi Kaźmierczakom dziękujemy za dar ornatu koloru różowego, koloru radości na niedziele  Gaudete i Laetare złożony na 112 rocznicę konsekracji naszego kościoła – serdeczne Bóg zapłać.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

 

3.             Jest do nabycia prasa katolicka nowy numer Opiekuna, Niedzieli, Misji dzisiaj, Anioła Stróża oraz literatura o tematyce religijnej. Są odblaski na koła do rowerów.

 

4.             Jubilatów przeżywających 25 i 50 lecie sakramentalnego związku małżeńskiego, chcących uczestniczyć w dziękczynnej pielgrzymce do Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu w dniu 21 września br. prosimy o zgłoszenie do kancelarii parafialnej  następujących danych: imię i nazwisko jubilatów, datę i parafię ślubu, adres zamieszkania.  

 

5.              Kancelaria parafialna nieczynna w poniedziałek 17 czerwca, w środę 19 czerwca i w sobotę 22 czerwca.

 

6.             Instytut Teologiczny Diecezji Kaliskiej prowadzi rekrutację na studium teologiczno–katechetyczne dla nauczycieli lub osób posiadających tytuł magistra (studium podyplomowe), którzy po jego skończeniu mogliby otrzymać misję kanoniczną do nauczania religii. Zainteresowanych odsyłamy do plakatu w gablotce.

 

7.              Osoby pragnące zostać organistami lub kantorami, a posiadające predyspozycje muzyczne, zapraszamy do podjęcia nauki w Diecezjalnym Studium Organistowskim w Kaliszu. Terminy egzaminów wstępnych: 22 czerwca, godz. 900 oraz 7 września br., godz. 900. Informacji udziela dyrektor Studium dr Krzysztof Niegowski, tel.: 605-069-848, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

8.             W czwartek w koncelebrze wieczorem zostanie odprawiona msza św. o Boże błogosławieństwo, łaskę zdrowia i ulgę w cierpieniu dla naszego kościelnego p. Andrzeja – zapraszamy do wspólnoty modlitwy.

 

9.             W przyszłym tygodniu złożymy ofiary na zakup ekogroszku – serdeczne Bóg zapłać.

                                                                                                            proboszcz                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      

1.