Ogłoszenia duszpasterskie na XVI Niedzielę Zwykłą (21 VII 2013 r.)

1. W czwartek 25 VII w liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa Msza św. o g. 1800 Za Kierowców i o bezpieczeństwo na drogach. Błogosławieństwo Kierowców i pojazdów będzie po tej Mszy św. i po każdej w uroczystość odpustową św. Anny. Włączając się w prośbę polskich misjonarzy i odpowiadając na apel Miva Polska, złożymy 28 lipca w przyszłą niedzielę po mszach ofiary do puszek 1 grosz za szczęśliwie przejechany 1 kilometr na zakup środków transportu na misje, gdzie pracują polscy misjonarze.

2. W piątek 26 lipca w naszej parafii odpust Św. Anny. Msze św. o godz. 800, 1000, 1200 i 1800. Do wspólnoty modlitwy zaprośmy rodzinę, bliskich i znajomych spoza parafii. Kazanie wygłosi i Sumę koncelebrowaną z procesją Eucharystyczną o godz. 1200 odprawi proboszcz z Rajska ks. lic. Piotr Baoniak. Serdecznie prosimy o udział asystę, dziewczynki sypiące kwiatki i wszystkich, którzy mogą swym udziałem uświetnić uroczystość odpustową. W naszej parafii, w tym dniu, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. Jest do nabycia nowy numer Opiekuna, Gościa Niedzielnego, Przewodnika Katolickiego, WPiS – u, Naszej Arki, Cudów i Łask Bożych, Apostolstwa Chorych, Tak Rodzinie, Egzorcysty ( Aparecida czyli Objawiona o uwolnionym niewolniku przez Maryję. Iskra z Brazylii: sekty płaca do 30 tys. dolarów za konsekrowane hostie). Dla dzieci Tęcza z interesującą wycinanką, Anioł Stróża dla młodzieży Mały Gość Niedzielny i Wzrastanie. Są wartościowe książki m.in. Medalik św. Rity, Broń, która zmienia świat, Cztery Święte Znaki w spotkaniu ze Świadkami Jehowy, Niepokonani, Z dziejów parafii w Opatówku, Youcat katechizm i modlitewnik dla młodzieży i inne. Są do nabycia ćwiczenia do religii dla kl. I i książki dla kl. IV szkoły podstawowej.

4. Serdecznie zapraszamy do uczestniczenia w pieszej pielgrzymce w Grupie Oliwkowej z Opatówka na Jasną Górę do sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej. W pierwszym roku po stuleciu konsekracji naszej świątyni pielgrzymka ta w Roku Wiary w nurcie przygotowań do 1050 rocznicy chrztu Polski nabiera szczególniejszego znaczenia dla życia religijnego każdego z nas, naszej parafii, diecezji i Ojczyzny. Nasze zaangażowanie czy to poprzez osobiste pójście czy też wsparcie pielgrzymki w inny sposób będzie wyrazem zaangażowaniem się we współczesną ewangelizację środowiska w którym żyjemy. Zapisy w kancelarii parafialnej: we wtorki i czwartki w godz. 17001745 oraz w soboty w godz. 900945. Ostatni dzień zapisów 3 sierpnia b.r. lub wcześniej, jeśli wyczerpie się limit miejsc w pielgrzymce. Pozostało nie za wiele  miejsc noclegowych w Częstochowie.

5. W poniedziałek, wtorek, środę i czwartek nie ma Mszy św. rano.

6. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na prace w parafii: pp. Danieli i Józefowi Klibrom z Cieni II, rodz. Czajkowskich z Józefowa i p. Markowi Gruszce.