OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ XXXII OKRESU ZWYKŁEGO (12 XI 2023 r.)

1.      Pamiętając o wskazaniu św. Ambrożego: O tych, których kochaliśmy za życia nie zapominajmy po śmierci, zgłaszamy do Kancelarii Parafialnej na wypominki jednorazowe i całoroczne.

 

2.          Jest do nabycia prasa katolicka: Opiekun, Niedziela, WPiS a dla dzieci Staś, Anioł Stróż, Świat Misyjny. Jest Ewangelia 2024. Warto zwrócić uwagę na książkę Najmłodsi bohaterowie. Historia polskich dzieci X — XXI w.

 

3.           Dzisiejsza niedziela jest przeżywana w Kościele w Polsce jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Dziś zwracamy uwagę na Kościół na Bliskim Wschodzie: Mimo wojny, kryzysu, prześladowań… To jest zawsze Nasz Dom. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane dziś do puszek na ten cel.  

 

4.           W 33 niedzielę zwykłą, czyli za tydzień Kościół Katolicki obchodzi Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka  w 2016 roku Listem Apostolskim Misericordia et Misera. W tym roku przypada on w niedzielę 19 listopada i jest to już jego siódma edycja. Z tego tytułu złożymy do puszek ofiar na działalność charytatywną Caritas DiecezjiKaliskiej.

 

                                                                                                                                                                                                 Proboszcz