OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ XXI OKRESU ZWYKŁEGO (20 VIII 2023 r.)

1.         W sobotę 26 sierpnia uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej Msze św.: w piątek wieczorem o g. 1800 a w dzień uroczystości o godz. 800, 1100 i 1800. Na mszę św. o g. 1100 zapraszamy wszystkich uczestników Pieszej Pielgrzymki Grupy Oliwkowej do Częstochowy i jej Przyjaciół i Dobroczyńców. Dziękując Maryi za opiekę w czasie pielgrzymowania prośmy Ją o opiekę na przyszły rok. Polecajmy zmarłych Pielgrzymów. W tych intencjach modlimy się także w czasie Nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego.

 

2.        Jest prasa katolicka: Opiekun, Niedziela, Świat misji, nowy nr WPiS-u  a dla dzieci Staś i Świat misyjny. Prosimy, by jak najszybciej dotarły do naszych domów i tych, których chcemy nimi obdarzyć kalendarze na Nowy 2024 Rok
z których dochód przeznaczony jest na utrzymanie naszego kaliskiego seminarium.

 

3.        Msze św. w tym tygodniu wg porządku podanego w ogłoszeniach parafialnych.

 

4.        Kontynuujemy malowanie świątyni. Serdeczne Bóg zapłaćwszystkim Ofiarodawcom, którzy pamiętając o piątym przykazaniu kościelnym, które przypomina wiernym, że należy dbać o potrzeby materialne wspólnoty Kościoła, każdy według swoich możliwości (Katechizm Kościoła Katolickiego nr 2043), kochając swoją świątynię, dumę opatóweckiej ziemi, włączają się w to dzieło. Jeszcze raz: Bóg zapłać.

 

5.        Odpowiadając na apel Przewodniczącego Episkopatu Polski wesprzemy dziś, składając do puszek ofiary, doświadczonych niespotykanym w ostatnich dekadach kataklizmem powodzi mieszkańców Słowenii.

 

6.        W przyszłą niedzielę w Chełmcach dożynki. Rozpoczęcie mszą św. o godz. 1400 w sanktuarium NMP w Chełmcach. Zapraszamy – więcej danych na rozwieszonych w Opatówku plakatach.                                                                                                                                                                                                                               Proboszcz