OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE W UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO ( 28 V 2023 r. )

Ogłoszenia duszpasterskie w uroczystość
Zesłania Ducha Świętego
( 28 V 2023 r. )

1.          Jutro, tj. w poniedziałek przeżywamy święto N.M.P. Matki Kościoła. Msza św. w świątyni o godz. 800 a na cmentarzu grzebalnym zostanie odprawiona za drogich naszemu sercu zmarłych o godz. 1800. Przed mszą św. Koronka do Miłosierdzia Bożego za oczyszczających się  w czyśćcu i za zmarłych, zgłoszonych na wypominki jednorazowe. Serdecznie zapraszamy. Dzieci pierwszokomunijne gromadzą się przy kaplicy cmentarnej w strojach komunijnych o godz. 1730.

2.        W Biały Tydzień dzieci pierwszokomunijne będą uczestniczyły w nabożeństwie majowym a od 1 czerwca w nabożeństwie do Najświętszego Serca Pana Jezusa a następnie  we mszy św. Pierwszego czerwca nabożeństwo czerwcowe ofiarujemy w intencji dzieci, prosząc o Boże błogosławieństwo dla nich, by wzrastały w łasce u Boga i ludzi. We wtorek dzieci pierwszokomunijne gromadzą się przed kościołem na godz. 1715 do wspólnego zdjęcia.

3.       Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękujemy za dar złożony do świątyni, którym jest konserwacja jednego z feretronów procesyjnych.

4.       W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 1000 Komunia św. rocznicowa. Do świątyni wejdą dzieci i rodzice. Uczestniczących we mszy św. o godz. 1000 prosimy, by zechcieli być na mszy św. na innej godzinie lub uczestniczyli na zewnątrz świątyni. W zakrystii można nabywać Pismo św., będące darem rodziców dla dzieci.

5.       Próby dla dzieci Komunii św. rocznicowej w środę o godz. 1600 i w piątek po mszy św. wieczorowej.

6.       W tym tygodniu Pierwszy Piątek miesiąca. Spowiedź rano przed msza św. o godz. 700 a po południu od godz. 1600.

7.         W poniedziałek, wtorek i w czwartek Kancelaria parafialna będzie nieczynna.

8.       W czwartek 1 czerwca przeżywamy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – modlimy się o dobre i święte powołania kapłańskie z parafii i z diecezji — w tej intencji adoracja Pana Jezusa od godz. 1730.

9.       W przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy.

10.   Dnia 26 czerwca organizujemy wyjazd do Energylandii w Zatorze k. Krakowa. Koszt 250 zł. zapisy do 20 czerwca u ks. Grzegorza.

11.    Jest do nabycia prasa katolicka Opiekun, Gość Niedzielny, Świat misji, Anioł Stróż, czerwcowy już nr Stasia, Mały Gość Niedzielny, Misje dzisiaj oraz książki
o tematyce religijnej i patriotycznej.

12.   We wtorek pielgrzymka rowerowa do figury św. Józefa w Szulcu. W środę na zakończenie nabożeństw majowych pielgrzymka rowerowa do sanktuarium Matki Bożej w Chełmcach – wyruszamy spod kościoła o godz. 1900.

13.    W Narodowym Sanktuarium św. Józefa 4 czerwca odpust. Serdecznie zapraszamy czcicieli św. Józefa.

14.    Msze św. według porządku podanego w gablotce parafialnej.