OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE W UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO ( 21 V 2023 r. )

1.     W przyszłą niedzielę przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy w liturgii okres Wielkanocny. W czasie mszy św. za Parafian 52-osobowa grupa dzieci po raz pierwszy będzie uczestniczyła w sposób pełny we mszy św. Uprzejmie prosimy, by wierni uczestniczący we mszy św. o godz. 1000 zechcieli w przyszłą niedzielę uczestniczyć we mszy św. na innej godzinie. Do świątyni wejdą dzieci, rodzice i wskazani przez rodziców Goście, którzy otrzymają od nich bileciki wstępu. W przeddzień uroczystości, czyli w sobotę o godz. 830 nabożeństwo pokutne dla dzieci i spowiedź dla nich i ich rodzin.

2.                W poniedziałek, czwartek i w sobotę kancelaria parafialna będzie nieczynna.

3.                Jest do nabycia prasa katolicka: Opiekun, Gość Niedzielny, Niedziela, WPiS. Są książki o tematyce religijnej.

4.              Już dziś informujemy, że w poniedziałek 29 maja w  święto N.M.P. Matki Kościoła, pamiętając o tych, których kochaliśmy za życia, zostanie odprawiona na cmentarzu grzebalnym Msza św. o godz. 1800serdecznie zapraszamy! Można przynosić na wypominki jednorazowe, które przedłożymy do modlitwy przed mszą św. na cmentarzu.

5.                W gablotce jest plakat o pielgrzymce rowerowej 4 czerwcado sanktuarium św. Józefa. Jest także plakat o możliwości bezpłatnego badania wzroku 7 czerwca przy Ośrodku Zdrowia na ul. Kościelnej 13.

6.                Dnia 3 czerwca br. organizujemy wyjazd na spotkanie młodych na Polach Lednickich. Zapisy u ks. Grzegorza – koszt 50 zł.

7.               25 maja  2023r, o 1930 w multikinie w galerii Tęcza będzie seans filmu Niebo nie może czekać o błogosławionym Carlo Acutisie  patronie młodzieży. Bilety w cenie 13 zł. do zakupienia w kasie przed seansem. Zachęcamy na ten seans nie tylko młodzież, ale także dorosłych.

We wtorek pielgrzymka rowerowa uda się do kapliczki w Cieni I, we środę do kapliczki w Cieni II, w sobotę Cienia III. Zbiórka przed kościołem o godz. 1845, by na godz. 1930 dojechać na nabożeństwo majowe. Dziś zbiórka o godz. 1815, by do Michałowa II dojechać na godz. 1900.