OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE W VI NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ ( 14 V 2023 r. )

1.      16 maja przeżywamy w liturgii święto św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski. Z tego tytułu dziś po mszy św. o godz. 1000wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do św. Andrzeja Boboli w intencji pokoju w Ojczyźnie i na Ukrainie.

2.     W przyszłą niedzielę 21 maja uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

3.         Jest do nabycia prasa katolicka Opiekun, Niedziela, Gość Niedzielny, Trwajcie w miłości(Nawrócenie ateisty, Przeżyliśmy kryzys małżeński, Jak pielęgnować miłość małżeńską), nowy nr WPIS-u, Anioła Stróża. Są książki o tematyce religijnej – warto zwrócić uwagę na książkę: Dialog serc. Rozważania wezwań Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

4.           W gablotce jest plakat o pielgrzymce rowerowej 4 czerwca do sanktuarium św. Józefa. Jest także plakat o możliwości bezpłatnego badania wzroku 18 maja w Opto – Busie na parkingu przychodni: Humieja & Pokojowy. Zainteresowanych odsyłamy do lektury plakatów.

5.           Dnia 3 czerwca br. organizujemy wyjazd na spotkanie młodych na Polach Lednickich. Koszt 50 zł. Szczegóły i zapisy u ks. Grzegorza.

6.          25 maja 2023r, o 1930 w multikinie w galerii Tęcza będzie seans filmu Niebo nie może czekać o błogosławionym Carlo Acutisiepatronie młodzieży. Bilety do zakupienia w kasie przed seansem. Zachęcamy na ten seans nie tylko młodzież, ale także i dorosłych.

7.           Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych w świątyni, przy przydrożnych figurkach lub w domu w ramach wieczornego pacierza. W związku z tym chcemy rowerowymi pielgrzymkami udać się do figur: w Borowie we wtorek, w Michałowie III i IV w środę, w Cieni Folwark w piątek, w Michałowie II w niedzielę. W związku z tym prosilibyśmy, by nabożeństwo majowe przy kapliczkach w wymienionych wioskach rozpoczynać o godz. 1930. Zbiórka pod kościołem o godz. 18:45. W sposób szczególny zapraszamy młodzież z KSMu oraz przygotowującą się do sakramentu bierzmowania a także całe rodziny z dziećmi. Niech będzie nas jak najwięcej !

8.           Kancelaria Parafialna w czwartek będzie nieczynna!