OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE W IV NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ ( 30 IV 2023 r. )

1.          Dziś rozpoczęliśmy 60 Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. Z tego tytułu w przyszłą niedzielę złożymy ofiary do puszek na potrzeby Kaliskiego Seminarium Duchownego – za tę pomoc serdeczne Bóg zapłać.

2.         Jutro 1 maja rozpoczynamy nabożeństwa ku czci Matki Bożej, nazywane popularnie nabożeństwami majowymi. W niedziele i święta nabożeństwa te będą odprawiane po Mszy św. wieczorowej, a w dzień powszedni przed Mszą św. wieczorową. Serdecznie prosimy wszystkich Parafian o udział w nabożeństwach ku czci Matki Najświętszej. Szczególniej kładziemy nacisk na udział dzieci i młodzieży  w tych nabożeństwach. Uprzejmie prosimy o świąteczne ustrojenie  kapliczek  przydrożnych i gromadzenie się przy nich na wspólnej modlitwie.

3.         W środę 3 maja uroczystość N.M.P. Królowej Polski. Porządek nabożeństw tak jak w niedzielę. O godz. 1000 msza św. koncelebrowana: jedna w intencji Ojczyzny a druga w intencji Braci Strażaków – serdecznie zapraszamy. Taca w tym dniu przeznaczona jest na media diecezjalne.

4.          W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 1730 w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie. Na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego zapraszamy rodziców dzieci Komunii św. rocznicowej z którymi po mszy św. nastąpi krótkie spotkanie.

5.         W tym tygodniu Pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź rano przed mszą św. a po południu od godz. 1600 a następnie nabożeństwo majowe o godz. 1700 i msza św.

6.         W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 1200 spotkanie z ojcami dzieci, przygotowującymi się do Pierwszego pełnego uczestnictwa we mszy św.

7.          Jest do nabycia prasa katolicka: Opiekun, Niedziela, Gość Niedzielny, Anioł Stróż, Staś, Świat Misyjny dla dzieci, Trwajcie w miłości, w którym m.in. warto zwrócić uwagę na artykuły: Skarb wiary, Nawrócenie ateisty, Przeżyliśmy kryzys małżeński, Jak pielęgnować miłość małżeńską. Są książki o tematyce religijnej m.in. Dialog serc. Rozważania wezwań Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa, Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej z filmem na DVD Największy z cudów i in.