Ogłoszenia duszpasterskie na IX Niedzielę Zwykłą (2 VI 2013 r.)

1. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do uczestniczenia we Mszy św., nabożeństwie do Serca Pana Jezusa i procesji eucharystycznej w każdy dzień oktawy Bożego Ciała o godz. 1800. W czwartek 6 czerwca zakończenie oktawy Bożego Ciała o g. 1800, procesja eucharystyczna, błogosławieństwo wianków, kwiatów i ziół  – prosimy o udział asystę, chór i Wszystkich Wiernych. W poniedziałek i czwartek nie ma Mszy św. rano. Mieszkańcom Michałowa III gratulujemy pięknie odbudowanej kapliczki przydrożnej i zapraszamy wiernych do wspólnoty modlitwy w intencji mieszkańców tej wsi i całej parafii w czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała.

2. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa w czasie której rozpoczynamy dwudniową adorację Najświętszego Sakramentu, tradycyjnie nazywaną Nabożeństwem Czterdziestogodzinnym. W tym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. w piątek i sobotę o g. 900 i 1800, a o g. 1500 Godzina Miłosierdzia. Jest to także Pierwszy Piątek miesiąca – spowiedź przed i w czasie Mszy św., nie ma Mszy św. dla dzieci.

3. W piątek i sobotę o g. 1500 zapraszamy wszystkich Parafian  na Godzinę Miłosierdzia. Serdecznie prosimy o gorliwy udział w adoracji Chrystusa, utajonego w Najświętszym Sakramencie Ołtarza wg ustalonego porządku — Jezus czeka na Ciebie!!!

4. Jest prasa katolicka Opiekun, Gość Niedzielny, Miłujcie się, Przewodnik Katolicki,  Apostolstwo Chorych, Nasza Arka, Cuda i Łaski, nowy nr WPiS-u, Egzorcysta, Tak Rodzinie. Dla dzieci jest Ola i Jaś, Promyczek Dobra, Strzeże mnie Anioł Stróż. Dla młodzieży Mały Gość Niedzielnyz filmem o św. Janie Bosko. Są interesujące pozycje książkowe wśród których trzeba zwrócić uwagę na książkę Gabriele Kuby z podtytułem Likwidacja wolności w imię wolności.

5. W przyszłą  niedzielę odpust ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Sumę o godz. 1200 odprawi ks. prof. Sławomir Kęszka. Serdecznie prosimy o udział w procesji orkiestrę, chór i całą asystę. Na radość wspólnego świętowania zaprośmy rodzinę, bliskich i przyjaciół.

6. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na prace w parafii: mieszkańcom Michałowa Trzeciego z racji odbudowy kapliczki oraz p. Grzegorzowi Kopciowi z Bogumiłowa.

7. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane dziś do puszek na votum naszego narodu świątynię Opatrzności Bożej.

8. 7 czerwca o g. 1100 uroczystość w Szkole Podstawowej związana z posadzeniem dębu pamięci, upamiętniającego naszego parafianina aspiranta Policji Państwowej Walentego Ugornego ur. w Borowie, zamordowanego strzałem w tył głowy w Twerze przez NKWD w 1940 r.