Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Przenajświętszej Trójcy (26 V 2013 r.)

1. We środę 29 V o g. 1715 przy kościele próba sypania kwiatków. Prosimy, by na próbę przyszły dziewczynki nie tylko z kl. II, ale także młodsze i starsze np. z III czy IV klasy. Dzieci pierwszokomunijne w ciągu Białego Tygodnia uczestniczą w strojach komunijnych w nabożeństwie majowym i we Mszy św. W poniedziałek i sobotę nie ma Mszy św. rano.

2. W czwartek 30 maja  uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze św. w urocz. Bożego Ciała w przeddzień we środę o godz. 1800 a w dzień uroczystości o godz. 800, suma o godz. 1000 i po niej wyruszy procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Prosimy o ubranie ołtarzy przy tych samych posesjach jak dotychczas, o ozdobienie domów na trasie procesji, o udział asysty, chóru, orkiestry i wszystkich Wiernych. Po południu Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Msza św. o godz. 1700. W oktawie Bożego Ciała każdego dnia uczestniczymy w procesji Eucharystycznej po Mszy św. wieczorowej.

3. Jest prasa katolicka Opiekun, Gość Niedzielny, Miłujcie się, Przewodnik Katolicki,  Apostolstwo Chorych, Nasza Arka, Cuda i Łaski, WPiS, Tak Rodzinie. Dla dzieci jest Ola i Jaś, Promyczek Dobra, Strzeże mnie Anioł Stróż do książeczki dołączona jest odblaskowa naklejka, którą można nakleić np. na kask, rower, plecak, biurko. Dla młodzieży Mały Gość Niedzielnyz filmem o św. Janie Bosko, Wzrastanie. Są interesujące pozycje książkowe.

4. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 1000 uroczystość rocznicy I-szej Komunii św. Uczestniczących we Mszy św. o godz. 1000 prosimy, by w przyszłą niedzielę przyszli na Mszę św. na inną godzinę. Do świątyni wraz z dziećmi wejdą tylko rodzice i osoby przez nich wskazane. Dzieci rocznicowe, ich Rodzice i chrzestni korzystają ze spowiedzi w ciągu tygodnia. Do puszek złożymy ofiarę na budowę Świątyni Opatrzności Bożej, będącą wotum narodu za wolność.

5. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarę na prace w świątyni z ul. Kościelnej.

6. W gablotce parafialnej podana jest informacja o ważnych dla naszego zdrowia badaniach żył zarówno w Ośrodku Zdrowia jak też w NZOZ przy ul. Buczka.

7. W przyszłą sobotę zapraszamy na zlot motocyklistów o g. 1300, który rozpocznie się Mszą św. z udziałem blusowego zespołu muzycznego, następnie pobłogosławienie motocyklistów i przejazd ulicami parafii na boisko przy Zespole Szkół Ogrodniczych im. S. Mikołajczyka.