OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ II ADWENTU ( 4 XII 2022 r.)

1.       Uczyńmy wszystko, współpracując z łaską Bożą, by rozpoczęte dziś rekolekcje adwentowe pogłębiły w naszym i w życiu tych za których jesteśmy odpowiedzialni przyjaźń z Chrystusem, przygotowując nas do radosnego przeżycia uroczystości Bożego Narodzenia. Rekolekcje prowadzi ks. mgr Józef Sierpiejko z Białynicz na Białorusi, gdzie ma za zadanie odbudować sanktuarium Matki Bożej Białynickiej na który to cel złożymy ofiary na zakończenie rekolekcji we wtorek. Można też składać dary serca - ofiary bezpośrednio ks. Józefowi.

2.          W czasie rekolekcji w poniedziałek, tj. 5 grudnia będzie okazja do spowiedzi. Skorzystajmy z tej pomocy, by uczestniczyć w dobrze przeżywanym sakramencie pokuty, który powinien nam pomóc w pracy nad doskonaleniem swej osobowościw wymiarze religijno – moralnym i tych za których odpowiadamy przed Bogiem. Spowiedź będzie zaczynała się pół godziny przed każdą mszą św. Rekolekcje uwieńczymy Komunią św. we wtorek II tygodnia Adwentu, kiedy będziemy mogli skorzystać także z odpustu zupełnego.

3.           W czwartek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. będą odprawiane o godz. 800, 1100, 1630 i 1800. Na Mszę św. o godz. 1630 zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. wraz z rodzicami, dziadkami i rodzeństwem na pobłogosławienie medalików.

4.                  W czasie rekolekcji oraz w czwartek i w sobotę Kancelaria Parafialna nieczynna!

5.               Bóg zapłać za ofiary składane dziś do puszek na pomoc dla naszych Rodaków na Kresach Rzeczpospolitej.

6.                Zgodnie z naszym zwyczajem już od kilku lat  przekazujemy dary serca dla  podopiecznych Domu Ochrony Życia Poczętego, prowadzonego przez Siostry Jezusa Miłosiernego w Odolanowie. Na karteczkach – serduszkach przy ołtarzu Matki Boskiej Częstochowskiej znajdują się podpowiedzi-sugestie, wskazujące co jest bardzo potrzebne do prowadzenia tego domu. Nie znaczy to, że nie można przekazać innych darów serca, które wybierzemy jako wyraz naszej troski o ten dom. Dary przynosimy do kościoła do dnia 11 grudnia włącznie i składamy przy ołtarzu Matki Bożej, skąd w następnym tygodniu zostaną dostarczone do Odolanowa.

7.                  Nasza nowo powstała grupa młodzieżowa rozprowadza kartki świąteczne, własnoręcznie wypieczone pierniki oraz sianko pod obrus stołu wigilijnego. Ofiary będą przeznaczone na fundusz dla naszej wspólnoty młodzieżowej.

8.                  W ramach Wigilijnego dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadzane są świece  Caritas.

9.               Jest do nabycia prasa katolicka: nowy nr Opiekuna, Niedzieli z malowanką dla dzieci, Gościa Niedzielnego (poprzedni nr zawiera kalendarz na 2023 r.), Anioła Stróża, Małego Gościa Niedzielnego. Są książki religijne m.in. Ewangelia 2023 dla dorosłych a także dla dzieci ­ wspaniały prezent na św. Mikołaja i inne.

10.     Spotkanie modlitewne dla kobiet w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny (08 grudnia) odbędzie się w sanktuarium świętego Józefa w Kaliszu. Program spotkania godz. 11.30 - adoracja Najświętszego Sakramentu; godz. 12.00 - Msza święta w intencji wszystkich kobiet.

11.        W niedzielę 11 grudnia ulicami miasta Kalisza, w łączności z wieloma miastami w Polsce, przejdzie Procesja Różańcowa. Procesja będzie miała charakter pokutny i wynagradzający Panu Bogu za wszystkie grzechy naszego Narodu oraz błagalny o błogosławieństwo dla Polski. Procesja rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.30 w Parafii św. Papieża Jana Pawła II i zakończy się ok. godz. 15.00 przy pomniku Św. Jana Pawła II na placu przy Narodowym Sanktuarium Św. Józefa. Serdecznie zapraszamy do udziału w procesji.

12.         Jutro w poniedziałek 5 grudnia kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych: do południa wyruszymy po mszy św. o godz. 900 a po południu rozpoczynamy od godz. 1400.  Prosimy chętnych Parafian o pomoc, by kapłani mogli dojechać do potrzebujących posługi sakramentalnej. Zapisy w zakrystii.