OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ XXXIII OKRESU ZWYKŁEGO (13.11.2022r.)

OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ XXXIII OKRESU ZWYKŁEGO
(13 XI 2022 r.)

1. W przyszłą niedzielę przeżywamy uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o g. 1000 zostanie odprawione nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem wraz z Aktem Przyjęcia Jezusa za Króla. Uczestnicząc w tym nabożeństwie możemy, pod zwykłymi warunkami, zyskać odpust  zupełny

2. Dziś po Mszy św. o g.1000 spotkanie z chętnymi na nauki przedmałżeńskie.

3. Do kancelarii parafialnej możemy zgłaszać, za drogich naszemu sercu zmarłych, na wypominki całoroczne. 

4. Jest prasa katolicka: Opiekun, Niedziela, Gość Niedzielny, Misje dzisiaj a dla dzieci Anioł Stróż, Mały Świat Misyjny, dla młodzieży Mały Gość Niedzielny. Jest kalendarz diecezjalny na 2023 r. — cegiełka na utrzymanie seminarium oraz Ewangelia 2023 (dla dorosłych) i Ewangelia dla dzieci 2023. 

5. Msze św. w tym tygodniu wg wywieszonego planu. W poniedziałek i w sobotęKancelaria Parafialna będzie nieczynna!

6. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj, w Światowym Dniu Ubogich, na działalność Caritas w diecezji i parafiach. Dziś także przeżywamy XIVDzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku solidaryzujemy się z Kościołem na Ukrainie. Caritas Polska organizuje akcję pomocy dla mieszkańców Ukrainy. Jesteśmy proszeni o składanie produktów żywnościowych z długim terminem ważności, artykuły chemiczne, konserwy itp. Przykładową listę z wymienionym produktami, które byłyby wskazane do przesłania wywiesimy w gablotce parafialnej i umieścimy na stronie internetowej parafii. Chcących podzielić się darem serca, szczególnie na zbliżające się święta Bożego Narodzenia, prosimy o składanie darów przy ołtarzu M.B. Częstochowskiej.

7. W przyszłą niedzielę gościmy w dekanacie kleryków z WSD naszej diecezji. Jeden z nich złoży świadectwo o powołaniu. Po mszach świętych będzie zbiórka do puszek na utrzymanie naszego seminarium. Jeśliby ktoś z młodzieży chciał spotkać się z klerykami to proszony jest o kontakt z ks. Grzegorzem, który z chętnymi uda się do Godziesz, gdzie będzie miało miejsce to spotkanie.

Proboszcz

 

 

D:\old\dok\Parafia\Ogłoszenia\11. Listopad\Scan2022-11-12_145548.jpg