OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ XXIII OKRESU ZWYKŁEGO (4 IX 2022 r.)

 

1.         W czwartek 8 września święto Narodzenia N.M.P. Msze św. o godz. 800, 1100 i 1800. Prosimy Rolników, by w święto Matki Bożej Siewnej na mszę św. o godz. 1100 przynieśli do pobłogosławienia ziarno, które złączą z ziarnem sianym na pola.
W sanktuarium Narodzenia N.M.P. w Chełmcach odpust – suma o godz. 1130.
W tym dniu a także w poniedziałek 5 IX Kancelaria parafialna będzie nieczynna!

2.         W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 1200 pobłogosławienie dzieciom z zerówki, klas: pierwszych i drugich tornistrów, podręczników, zeszytów i przyborów szkolnych. Prosząc o Boże błogosławieństwo na Rok Szkolno-Katechetyczny 2022/23  ucałujemy relikwie bł. Franciszka Stryjasa, katechety – męczennika Eucharystii, którego Niemcy zamordowali za potajemne katechizowanie polskich dzieci. Za Jego wstawiennictwem prośmy Boga o pomoc w wychowaniu młodego pokolenia w duchu wiary i miłości ojczyzny.

3.     W przyszłą  niedzielę 11 września będziemy gościli p. Jarosława Deskę misjonarza świeckiego, który od 12 lat ewangelizuje i pomaga szkołom podstawowym w Kenii oraz księdza Polikarpa Opiyo z diecezji Lira (Uganda), doktoranta na UKSW w Warszawie, związanego z HAART KENYA i PKWP. Nasi goście podzielą się swoim doświadczeniem misji oraz walki z handlem ludźmi w Afryce. Organizacja w której pracują, przy współpracy z Pomocą Kościołowi w Potrzebie od 12 lat walczy z nowoczesnym niewolnictwem. HAART KENYA pomógł ponad 700 ofiarom tego procederu którego padają głównie kobiety i dzieci. Przy współpracy z lokalnym Kościołem  prowadzone jest jedyne w Kenii schronisko dla ofiar niewolnictwa, gdzie umieszczane są uratowane z niewoli ofiary. To dzisiejsze spotkanie jest w ramach Kampanii WOLNI – nie WOLNI organizowanej przez Diecezję Kaliską (afisz w gablotce), Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościoła w Potrzebie  i Fundację HAART Poland. Po mszach św. wspomożemy to dzieło przez ofiary składane przed świątynią na ten cel do puszek.

4.         Jest prasa katolicka: Opiekun, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Anioł Stróż. Z tym nr. Niedzieli złączony jest nowy tygodnik Bliżej życia z wiarą a w nim m.in. warto zwrócić uwagę na wyznanie aktora i reżysera Marcina Kwaśnego Przez 18 lat byłem antyklerykałem. Jest Ewangelia 2023 dla dorosłych, Ewangelia 2023 dla dzieci, Odpowiedź nieba dla ziemi, Najwyższy lot, Kalendarz Rolników 2023 i inne.

5.         W piątek po mszy św. wieczorowej zapraszamy na spotkanie z księdzem Grzegorzem ministrantów i chętnych do służby ołtarza, czyli kandydatów na ministrantów.

6.         W przyszłą sobotę, tj. 10 września 12 Piesza Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży Od Józefa do Karmelu – sanktuarium M.B. Nieustającej Pomocy w Niedźwiadach k. Kalisza. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież naszej parafii do uczestnictwa w tej Pielgrzymce!!!

7.         Po mszy św. na chwilę w świątyni zostają dzieci z klas: pierwszej, drugiej i trzeciej.

8.        W przyszły piątek (9 września) odbędzie się spotkanie podsumowujące formację kandydatów do sakramentu Bierzmowania tegorocznych absolwentów szkoły podstawowej. Zapraszamy do salki katechetycznej przy kaplicy pogrzebowej na godz. 18:30 dziewczęta, na godz. 19:15  chłopców.  Prosimy o zabranie ze sobą indeksów. Spotkanie jest obowiązkowe. Szczegółowe informacje znajdują się na grupie messenger.      

                                                                                                              Proboszcz