OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ XXII OKRESU ZWYKŁEGO (28 VIII 2022 r.)

1.         Prośmy Boga, by nowy rok szkolno-katechetyczny był dla dzieci i młodzieży czasem kształtowania dojrzałej formacji ich sumień, pozwalając na wzrost w łasce u Boga i u ludzi. W czwartek 1 września Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolno-katechetycznego o g. 800 na którą serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież oraz dorosłych, by uczestnicząc we Mszy św. otoczyli rozpoczynających naukę modlitwą kochających serc. W tej intencji będziemy też modlili się w czasie Nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego, prosząc w 83 rocznicę wybuchu II wojny światowej o dobroczynny pokój na świecie.  

2.         Z racji Pierwszego piątku miesiąca 2 września Msze św. o godz. 700 i 1700. Spowiedź przed mszą św. rano od godz. 630 i w razie potrzeby po mszy św. a po południu od g. 1600. Prosimy, by dzieci i młodzież spowiedzią i komunią pierwszopiątkową rozpoczęły nowy rok szkolno-katechetyczny.

3.     Jest prasa katolicka: Opiekun, Niedziela, Gość Niedzielny i pozostałe czasopisma. Dla dzieci Świat Misyjny. Do Małego Gościa Niedzielnego jest dołączony drobny prezent, specjalny spinacz bardzo przydatny do pracy z książką. Są książki o tematyce religijnej i patriotycznej m.in.: Modlitewnik za wstawiennictwem świętego Jana Pawła II, Odpowiedź nieba dla ziemi, Droga do nieba, Najwyższy lot i inne.

4.       Przypominam, że dziś z racji Dożynek Gminno-Parafialnych nie ma Mszy św. o godz. 1200 a jest o godz. 1300. Serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystościach dożynkowych.

5.        Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. mgr. Grzegorza Kaczorkiewicza, który od 25 sierpnia podjął u nas posługę wikariusza. Ksiądz Grzegorz jest już 4 lata księdzem. Życzymy Mu, by wśród nas czuł się jak w rodzinnym domu i w atmosferze pielgrzymki Grupy Oliwkowej, za prowadzenie której w tym roku, serdecznie Mu dziękujemy, przeżywał kapłaństwo, którym Bóg Go obdarował. Księże Grzegorzu, po staropolsku: Szczęść Boże!           

                                                                                                  Proboszcz