Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (12 V 2013 r.)

1. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci i młodzież do uczestnictwa w nabożeństwach majowych zarówno w świątyni jak i przy figurach przydrożnych

2. W poniedziałek i czwartek nie ma Mszy św. rano. W poniedziałek z racji Różańca Fatimskiego Msza św. o g. 1900!!! a po niej Różaniec i w czasie procesji śpiew Litanii Loretańskiej. Serdecznie zapraszamy Wiernych do wspólnoty modlitwy. 16 maja przeżywamy w liturgii święto św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski – prośmy za Jego wstawiennictwem o Boże błogosławieństwo dla Ojczyzny . W piątek Msza św. dla młodzieży o 1900.

3. W przyszłą niedzielę przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W związku z tym już dziś informujemy, że 20 maja o g. 1900 w świętoNMP Matki Kościoła na cmentarzu grzebalnym będzie sprawowana Msza św.   w intencji drogich naszemu sercu Zmarłych. Do tej wspólnoty modlitwy zaprośmy także Wiernych spoza parafii, których ciała bliskich, znajomych i przyjaciół spoczywają na naszym cmentarzu.

4. Jest prasa katolicka Opiekun, Gość Niedzielny, Miłujcie się, Przewodnik Katolicki,  Apostolstwo Chorych, Nasza Arka, Cuda i Łaski, nowy nr WPiSw którym warto zwrócić uwagę na m.in. art. Gdy miłość Ojczyzny gaśnie, Producent katolicki w Hollywoodzie ma bardzo trudne zadanie. Dla dzieci jest Ola i Jaś, Promyczek Dobra z Przewodnikiem Jasnogórskim. Dla młodzieży Mały Gość Niedzielny, Wzrastanie. Są interesujące pozycje m.in. Pamiętnik Konklawe 2013,Dialogi Eucharystyczne, Cuda Pana Jezusa (Biblia po polsku i angielsku dla dzieci), Cudownie być Mamą!, Dzienniczek Siostry Faustyny, Caterina i inne.