Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocną (5 V 2013 r.)

1. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci i młodzież do uczestnictwa w nabożeństwach majowych. Zachęcając dzieci i młodzież, by każdego dnia uczestniczyli w nabożeństwie majowym szczególnie akcentujemy ich udział wraz z katechetami wg podanego w minioną niedzielę porządku. Prosimy, by przy figurach gromadzili się wierni na wspólną modlitwę – o godzinie modlitwy proszę powiadomić kapłanów.

2. W środę 8 maja przeżywamy w liturgii uroczystość św. Stanisława głównego Patrona Polski. Uczestnicząc we Mszy św. prośmy Boga za przyczyną św. Stanisława o ład moralny i porządek prawny oparty na Ewangelii w naszej Ojczyźnie. W tym dniu rozpoczęcie nabożeństwa majowego i Mszy św. o g. 1630 !!! Biuro parafialne nieczynne. O g. 1900 film Cristiada dla mających bilety z naszej parafii w kinie Centrum w Kaliszu.

3. W czwartek po Mszy św. wieczornej zebranie rodziców i dzieci rocznicowych.

4. W przyszłą niedzielę przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

5. Jest prasa katolicka Opiekun, Gość Niedzielny, Miłujcie się, Przewodnik Katolicki,  Apostolstwo Chorych, Nasza Arka, Cuda i Łaski (poświęcone nowej polskiej Błogosławionej Matce Małgorzacie Szewczyk – beatyfikacja 9 VI b.r.), WPiS (warto zwrócić uwagę m. in. na art.: Witold Pilecki – Boży wojownik). Dla dzieci jest Ola i Jaś. Dla młodzieży Mały Gość Niedzielny, Wzrastanie. Są interesujące pozycje m.in. album o Papieżu FranciszkuListy Joanny Beretty Molla i Piotra Molla,  Dialogi Eucharystyczne, Cuda Jezusa, Matka Boża z Lourdes, Mój Przyjaciel Jezus –pamiątka I - szej Komunii św. z grą komputerową Dawid i inne.

6. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na prace prowadzone w parafii: pp Maciejowi i Jolancie Jaśkiewiczom.