OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE W VI NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ ( 22 V 2022 r. )

1.   W przyszłą niedzielę przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W czasie mszy św. za Parafian 50-osobowa grupa dzieci po raz pierwszy będzie uczestniczyła w sposób pełny we mszy św., czyli mówiąc przystapi do Pierwszej Komunii w swym życiu. Uprzejmie prosimy, by wierni uczestniczący we mszy św. o godz. 1000 zechcieli w przyszła niedzielę uczestniczyć we mszy św. na innej godzinie. Do świątyni wejdą dzieci, rodzice i wskazani przez rodziców Goście, którzy otrzymają od nich bileciki wstępu. W przeddzień uroczystości, czyli w sobotę o godz. 830 nabożeństwo pokutne dla dzieci i spowiedź dla nich i ich rodzin.

2.         W czwartek 26 maja Dzień Matki. Polecajmy nasze Mamy Bożej opiece. Zarówno w intencji żyjących Mam jak i zmarłych będziemy modlili się w czasie nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego.

3.         Jest do nabycia prasa katolicka Opiekun, Niedziela, Gość Niedzielny, WPIS, Anioł Stróż i ostatni nr Tęczy, kończący cykl wydawniczy tego czasopisma.Są książki o tematyce religijnej a szczególnie dla dzieci Śpiewnik Patriotyczny, 100-lecie cudu nad Wisłą.

4.       W poniedziałek po mszy św. wieczorowej zapraszamy wszystkich ministrantów na zbiórkę do salki katechetycznej nad zakrystią.

5.       We wtorek i sobotę Kancelaria Parafialna nieczynna.

6.     3 lipca organizujemy jednodniową pielgrzymko-wycieczkę do Wrocławia. W programie m.in. Msza św. w katedrze wrocławskiej, zwiedzanie Panoramy Racławickiej, ZOO i Afrykarium i inne atrakcje – więcej na afiszu w gablotce parafialnej. Jest przewidziany rejs stateczkiem. Dla tych z Państwa, którzy rejs przeżyją przewidziany jest smakowity obiad.