OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE W III NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ ( 1 V 2022 r. )

 

1.     Rozpoczynamy 13 Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zwróćmy szczególną uwagę na rolę Pisma św. w naszym życiu duchowym.  

 2.         Dziś 1 maja rozpoczęliśmy nabożeństwa ku czci Matki Bożej, nazywane popularnie nabożeństwami majowymi. W niedziele i święta nabożeństwa te będą odprawiane po Mszy św. wieczorowej, a w dzień powszedni przed Mszą św. wieczorową. Serdecznie prosimy wszystkich Parafian o udział w nabożeństwach ku czci Matki Najświętszej. Szczególniej kładziemy nacisk na udział dzieci i młodzieży  w tych nabożeństwach. Dzieci otrzymują pamiątki uczestnictwa, które wklejają na planszę Orszak Królowej Pokoju. Uprzejmie prosimy o świąteczne ustrojenie  kapliczek  przydrożnych.

 3.         We wtorek 3 maja uroczystość N.M.P. Królowej Polski. Porządek nabożeństw tak jak w niedzielę. Msza św. o godz. 1000 jedna w intencji Ojczyzny a druga w intencji braci Strażaków – serdecznie zapraszamy. Taca w tym dniu przeznaczona jest na media diecezjalne.      

 4.    W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 1730 w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie. Na nabożeństwie zaś do Miłosierdzia Bożego pobłogosławienie książeczek do nabożeństwa dzieciom pierwszokomunijnym.

 5.         Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, Anioł Stróż, Miłujcie się i inne.

 6.         W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa
i Życia Konsekrowanego.

      7.          W czasie wakacji ks. Łukasz organizuje pielgrzymko – wycieczkę do Augustowa, Białegostoku i do Sokółki – miejsca cudu Eucharystycznego. Program w gablotce parafialnej i na stronie internetowej parafii.

 8.       Siostry Jezusa Miłosiernego serdecznie dziękują za serdeczne przyjęcie siostry Zofii i za dary dla Domu. Numer konta do Sióstr, o co niektórzy prosili, jest dołączony do dzisiejszych ogłoszeń: Siostry Jezusa Miłosiernego, Odolanów, ul. Strzelecka 3, nr: 06160014621817733360000029.

9.    W poniedziałek i piątek Kancelaria Parafialna nieczynna.

10.   W tym tygodniu Pierwszy Piątek miesiąca. Spowiedź rano przed mszą św., a po południu od godz. 1600.

                                                                                                                                              proboszcz