OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE W II NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO ( 24 IV 2022 r. )

 

1.           W poniedziałek z racji pielgrzymki kapłanów do Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa i w piątek kancelaria parafialna nieczynna.

 

2.         Jest do nabycia nowy numer Opiekuna, Miłujcie się a w nim warto zwrócić uwagę m.in. na artykuły o rzeczowych dowodach zmartwychwstania, artykuły o abp Fultonie J. Sheen, Święty Szarbel ocalił mojego męża, tragedia Wandei, czy ludobójstwo wobec chrześcijan, dokonywane przez Kurdów i inne oraz pozostałe czasopisma dla dorosłych, dzieci i młodzieży.

 

3.          Święto Miłosierdzia Bożego jest okazją, aby podziękować wszystkim Parafianom za     okazywane miłosierdzie darami serca także  do Domu Ochrony Życia Poczętego w Odolanowie, skąd dziś gościmy siostrę Zofię. Wszystkim za okazane w ciągu roku serce składamy w to święto serdeczne: Bóg zapłać. niech dobry Bóg hojność naszych serc wynagrodzi obfitością swojej łaski. Dziś rozpoczynamy 78 Tydzień Miłosierdzia.
Z racji tego Dnia Dobra w przyszłą niedzielę złożymy ofiary do puszek na Dom dla Matek z dziećmi w Dobieszczyźnie – serdeczne Bóg zapłać.                                                                                                           
 

 

4.        Zbliża się Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, którego ogólnopolskie obchody odbywają się corocznie 29 kwietnia w kaliskim sanktuarium św. Józefa. Stanowi to kontynuację dziękczynnych pielgrzymek Księży – Więźniów  obozu koncentracyjnego w Dachau, którzy 29 kwietnia 1945 roku zostali cudownie wyzwoleni z obozowej niewoli za  przyczyną św. Józefa Kaliskiego. Głównym punktem obchodów będzie Msza św. w narodowym sanktuarium św. Józefa w Kaliszu pod przewodnictwem biskupa włocławskiego Krzysztofa Wętkowskiego w dniu 29 kwietnia br. o godz. 1200. Szczegółowy program wydarzeń, które odbędą się w dniach 24-29 kwietnia, związanych z Dniem Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, wywieszony jest w gablocie parafialnej.

 

5.          W czasie wakacji ks. Łukasz organizuje pielgrzymko – wycieczkę do Augustowa, Białegostoku i do Sokółki – miejsca cudu Eucharystycznego. Program w gablotce parafialnej i będzie na stronie internetowej parafii.

 

6.               W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 1200 zebranie rodziców dzieci        pierwszokomunijnych. Po mszy św. wieczorowej o godz. 1700 pierwsze w tym roku nabożeństwo majowe.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   proboszcz