OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU ( 6 III 2022 r. )

1.    Chrystus Cierpiący czeka na naszą miłość w nabożeństwach: Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 1700 i Gorzkich Żali w niedziele Wielkiego Postu o godz. 1630. Uczyńmy wszystko, by Jezus nie musiał powtórzyć z Ogrójca wobec nas dorosłych, młodzieży i dzieci pełnego bólu pytania: czy nie mogliście choć jednej godziny czuwać ze Mną?Uczestniczmy w tych nabożeństwach czy to w świątyni czy też dzięki transmisji w naszych rodzinach – domowym Kościele.W czwartki na Nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego modlimy się o Boże błogosławieństwo na rekolekcje parafialne i szkolne.

2.     II niedziela Wielkiego Postu zwana Niedzielą Ad gentes jest dniem, w którym w świątyniach naszego kraju zbierane są do puszek ofiary przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom pracującym na wszystkich kontynentach. Za składane w przyszłą niedzielę na ten cel ofiary serdeczne Bóg zapłać. Wspomagamy także misje czytając  czasopisma o tematyce misyjnej.

3.  Jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela, Misje dzisiaj, Miłujcie się, Mały Gość Niedzielny, Anioł Stróż.

4.     Msze św. w tygodniu wg podanego planu w gablotce parafialnej. W poniedziałek i środę kancelaria parafialna nieczynna. W poniedziałek po mszy św. o g. 1800 zbiórka ministrantów.

5.    W dniach od 11 do 13 marca br. w Narodowym Sanktuarium Świętego Józefa odbędzie się Triduum Różańcowe. Program wywieszony jest w gablotce parafialnej.

6.     Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane dziś do puszek na pomoc Ukrainie. Caritas        Diecezji Kaliskiej zbiera nowe rzeczy potrzebne dla ukraińskich uchodźców: koce, pościele, kołdry, poduszki, ręczniki, termosy/kubki termiczne, kosmetyki osobiste (szczoteczki do zębów, pasty do zębów, żele pod prysznic, szampony, mydła itp.), środki pomocy medycznej (opatrunki, bandaże itp.), pampersy, proszki/płyny do prania i płukania odzieży, żywność (gotowe dania w słoikach, np. gołąbki, pulpety, fasolka itp.); produkty długoterminowe, np. ryż, kasza, makaron). Pełny komunikat na stronie internetowej parafii. Idąc do kościoła przynosimy te rzeczy do salki katechetycznej. GOK prowadzi na ul. Kościelnej nr 2 zbiórkę rzeczy potrzebnych dla mieszkańców Ukrainy od poniedziałku do piątku w godz. od 800 do 2000, a w soboty i niedziele od 900 do 1600.

7.    Przy gazetach znajdują się ankiety, związane z drogą synodalną Kościoła. Zainteresowanych prosimy o odpowiedzi na pytania ankiety i przyniesienia jej do świątyni i złożenia do kosza z ankietami.

8.      We wtorek 8 marca msza św. w intencji niewiast wieczorem o godz. 1800.