Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocną (21 IV 2013 r.)

1. Dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie. Prośmy Pana żniwa, by z szeregu naszej parafii zechciał powołać do pracy w swej winnicy młodzieńców i niewiasty. Na zakończenie Tygodnia Modlitw taca z przyszłej niedzieli jest przeznaczona na utrzymanie seminarium duchownego w Kaliszu.

2. We wtorek 23 kwietnia w liturgii przeżywamy uroczystość św. Wojciecha, głównego Patrona Polski – polecajmy P. Bogu za Jego wstawiennictwem sprawy naszej Ojczyzny. Po Mszy św. o g. 1800 spotkanie Grupy Modlitewnej O. Pio – zapraszamy wszystkich chętnych do tej wspólnoty modlitwy. Grupa ta organizuje 18 maja b.r. pielgrzymkę do Częstochowy na którą szczególnie zapraszamy ludzi starszych, niepełnosprawnych, korzystających z wózków inwalidzkich. Koszt wyjazdu 27 zł. Zapisy u p. Krystyny Kołomeckiej i ks. Arkadiusza.

3. W piątek Msza św. dla młodzieży z parafii i dekanatu o g. 1930. W poniedziałek i czwartek nie ma Mszy św. rano.

4. 29 IV mija 82 rocznica śmierci budowniczego naszego kościoła ks. prał. Adama Marczewskiego. Z tego tytułu w przeddzień rocznicy w przyszłą niedzielę 28 IV Msza św. w intencji Księdza Prałata o radość nieba  o g. 1700.

5. Jest prasa katolicka Opiekun, Gość Niedzielny, Miłujcie się (warto zwrócić uwagę na art.: Wierność i cierpienie, Prosty plan na życie), Przewodnik Katolicki,  Apostolstwo Chorych, Nasza Arka, Cuda i Łaski(poświęcone nowej polskiej Błogosławionej Matce Małgorzacie Szewczyk – beatyfikacja 9 VI b.r.), WPiS (warto zwrócić uwagę m. In. na art.: Kulisy konklawe, Witold Pilecki – Boży wojownik, W Poznaniu z kłutej nożami Hostii wytrysnęła krew!). Dla dzieci jest Ola i Jaś, Promyczek Dobra. Dla młodzieży Mały Gość Niedzielny. Są różne wydania Biblii (w tym Biblia Rodzinna) i książki o Piśmie św. dla dzieci i dorosłych oraz  interesujące pozycje m.in. album o Papieżu FranciszkuListy Joanny Beretty Molla i Piotra Molla, Krzysztofa Ziemca Niepokonani, Mój Przyjaciel Jezus –pamiątka I - szej Komunii św. z grą komputerową Dawid i inne.

6. Bóg zapłać za ofiarę złożoną na prace w świątyni od pp. Anny i Tomasza Humeltów z Sierzchowa.