Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Palmową (24 III 2013 r.)

1. Dzisiejszą Niedzielą, zwaną Niedzielą Męki Pańskiej lub Palmową rozpoczynamy liturgiczną celebrację misterium naszego odkupienia dokonanego przez Chrystusa, począwszy od Jego uroczystego wjazdu do Jerozolimy, aż do Jego błogosławionej męki i chwalebnego zmartwychwstania. W czasie Triduum Paschalnego powinniśmy uczestniczyć w liturgiiW Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę kancelaria parafialna będzie nieczynna.

2. W Wielką Środę do południa od g. 900 a po południu od g. 1400 udajemy się z posługą sakramentalną do Chorych. Adresy Chorych proszę zgłaszać dziś do zakrystii. Prosimy, by nie było wśród nas chorych Sióstr i Braci, którym by nie umożliwiono kontaktu z Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie.

3. W Wielki Czwartek dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Liturgia Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 1900. W tym dniu okazja do spowiedzi od g. 1730 do 1830. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy przechowania — adoracja Chrystusa (w ciemnicy) do godz. 2300. Wznowienie adoracji w Wielki Piątek o g. 900. W Wielki Czwartek na g. 2115 zapraszamy Wiernych na czuwanie modlitewne prowadzone przez młodzież gimnazjalną.

4. W Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej o godz. 1900, a po jej zakończeniu przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 2300. W tym dniu uczestnicząc w liturgii wspieramy naszymi ofiarami bratnie Kościoły w Ziemi Świętej. W Wielki Piątekobowiązuje post ścisły.  Każdego dnia począwszy od Wielkiego Piątku zapraszamyna godz. 1500 na Nowennę do Miłosierdzia Bożego, trwającą do soboty 30 kwietnia. O godz. 2115 młodzież studencka poprowadzi nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

5. W Wielką Sobotę rozpoczęcie adoracji Chrystusa w Bożym Grobie o godz. 900. Do adoracji w sposób zorganizowany zapraszamy strażaków, młodzież, ministrantów, Żywy Różaniec i wszystkich Wiernych. Święcenie pokarmów o godz. 1200, 1300, 1400, 1500 i 1600. W tym dniu Kościół zachęca Wiernych do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 2100. Prosimy przynieść świece (mogą być paschaliki), potrzebne przy liturgii poświęcenia nowego ognia, jak i przy odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych.

6. Rezurekcja  w  Niedzielę  Zmartwychwstania o godz. 600 rano. Serdecznie prosimy o udział orkiestrę, asystę i osoby noszące feretrony i sztandary oraz dziewczynki z kl. III (mogą być także starsze lub młodsze), które będą sypać kwiatki. Nie będzie Mszy św. o godz. 800.

7. Jest do nabycia prasa katolicka Opiekunz silnym akcentem opatóweckim, Gość Niedzielny, Miłujcie się, Przewodnik Katolicki,  Apostolstwo Chorych, Nasza Arka, Cuda i Łaski, Tak Rodzinie, WPiS.  Dla dzieci jest Ola i Jaś, Anioł Stróż, Tęczaz wycinanką oraz Promyczek Dobra. Są interesujące książki dla wszystkich grup wiekowych m.in. Świętujmy Wielkanoc a dla dzieci ks. Twardowskiego Wesoły nam dzień dziś nastał. Można nabyć świece zwane paschalikami przydatne na liturgię W. Soboty jak i na stół wielkanocny na który są też inne świece – można je dołączyć do koszyczka ze święconką.

8. W poniedziałek 25 marca z racji spowiedzi w dekanacie kancelaria parafialna będzie nieczynna. W tym dniu pamiętajmy w modlitwie o naszej Diecezji z tytułu 21 rocznicy jej utworzenia. Z racji przepisów liturgicznych uroczystość Zwiastowania Pańskiego będzie przeżywana w liturgii w poniedziałek 8 kwietnia.

9. W czasie przechowywania w Wielki Piątek Pana Jezusa, utajonego w Najświętszym Sakramencie w tzw. Ciemnicy nie powinna się powtórzyć w naszej parafii sytuacja, którą przeżył Pan Jezus w Ogrójcu, kiedy Apostołowie posnęli i nikt nie trwał z Nim na czuwaniu. Adoracja Chrystusa w Ciemnicy w Wielki Piątek będzie przebiegać według następującego porządku:

Wielki Piątek

Adoracja Pana Jezusa, utajonego w Najświętszym Sakramencie w Kaplicy Adoracji, czyli tzw. Ciemnicy

godz. 900  —  Żywy Różaniec

godz. 1000  —  wierni z wiosek: Szulec i Józefów oraz z ulic: Feliksa Dziubińskiego,  Kaliskiej, Kościelnej, Leśnej i Szkolnej.

godz. 1100 —  wierni z Borowa oraz z ulic: Piaskowej, 3-go Maja, Nowoogrodowej, Poprzecznej i Rogatki.

godz. 1200 —  wierni z Cieni Folwark oraz z ulic: Świętego Jana, Turkowskiej i Ogrodowej.

godz. 1300 — wierni z Cieni I, II i III  oraz z ulic: Mariana Buczka, Dworcowej, Działkowej, Marcina Kasprzaka, Placu Wolności i Józefa Poniatowskiego

godz. 1400 — wierni z wiosek: I, II, III i IV Michałowa, Bogumiłowa i Trojanowa oraz z ulic: Jana Kilińskiego, Tadeusza Kościuszki, Krótkiej, Ludowej i Łódzkiej.

godz. 1500  —  Godzina Miłosierdzia:  zapraszamy Wszystkich Wiernych

godz. 1600 — wierni z ulic: ks. Adama Marczewskiego, Piotra Szadkowskiego, Braci Gillerów i Gen. Józefa Zajączka i Parkowej.

godz.   1700  —  Wierni, którzy nie mogli wcześniej trwać na adoracji  Jezusa Eucharystycznego.