OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE W IV NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ (DOBREGO PASTERZA) ( 25 IV 2021 r. )

 

1.     Dziś rozpoczynamy 58. Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Prośmy Pana żniwa, aby zechciał także z naszej parafii powołać robotników do swojej służby.

 

2.        We wtorek na mszy św. wieczorem poświecenie krzyży dla kandydatów do sakramentu Bierzmowania grupy trzeciej a w środę wieczorem dla grupy czwartej.   

 

3.        W dn. od 24 do 29 kwietnia przypadają obchody Dnia Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego. Uroczyście będą przeżywane w par. pw. narodzenia NMP w Ociążu (parafia pochodzenia bł. Władysława Mączkowskiego, męczennika z obozu koncentracyjnego w Dachau) i w Narodowym Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu. Zapraszamy do duchowego włączenia się w te obchod, korzystając z telewizji internetowej Dom Józefa.

 

4.        Zapraszamy też do wspólnoty modlitwy dziesiatką różańca na falach radia diecezjalnego Rodzina w intencji powołań od 25 kwietnia do końca maja, tel. do studia 62/766 89 09.        

 

5.         W sobotę 1 maja rozpoczynamy nabożeństwa ku czci Matki Bożej, nazywane popularnie nabożeństwami majowymi. W niedziele i święta nabożeństwa te będą odprawiane po Mszy św., a w dzień powszedni przed Mszą św. wieczorową. Serdecznie prosimy wszystkich Parafian o udział w nabożeństwach ku czci Matki Najświętszej. Uprzejmie prosimy o świąteczne ustrojenie  kapliczek  przydrożnych. 

 

6.         Jest do nabycia prasa katolicka: Opiekun, WPiS, Tęcza, Niedziela, Gość Niedzielny. Jest także nadzwyczajny nr Gościa Niedzielnego, poświęcony św. Józefowi – Cień Ojca. Zachęcamy do jego lektury.         

 

 proboszcz