OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE W III NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ ( 18 IV 2021 r. )

 

1.          Rozpoczynamy 13 Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zwróćmy szczególną uwagę na rolę Pisma św. w naszym życiu duchowym.  

 

2.         W piątek 23 kwietnia przeżywamy w liturgii uroczystość św. Wojciecha – głównego Patrona Polski. Za Jego wstawiennictwem prośmy Pana Boga o ustanie pandemii i ewangeliczną mądrość dla naszego narodu, by trudne dziś Ojczyzny budować według zasad Dekalogu a wartości, którymi kierowali się nasi praojcowie Bóg, honor, Ojczyzna były wartościami cennymi dla nowego pokolenia Polaków. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

3.         Diecezjalne Technikum im. św. Józefa w Kaliszu organizuje tydzień otwarty w dniach od 19 - 24 kwietnia. Uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych zainteresowani kształceniem się w zawodach: technik informatyk, mechatronik, programista, technolog drewna, fotografii i multimediów będą mogli zobaczyć szkołę, zapoznać się z ofertą kształcenia i profilem wychowawczym opartym na wartościach katolickich. Prosimy o zachowanie środków sanitarnych.              

 

4.         Jest do nabycia prasa katolicka: Opiekun, WPiS, Tęcza, Niedziela, Gość Niedzielny a w nim o wyjątkowym projekcie na razie jedynym w skali światowej rehabilitacji osób, które przeszły COVID – 19.  Jest nadzwyczajny nr Gościa Niedzielnego, poświęcony św. Józefowi – Cień Ojca. Zachęcamy do jego lektury.  

 

5.         Z racji pandemii przygotowanie do sakramentu Bierzmowania grupy prowadzonej przez p. katechetkę Elżbietę będzie przebiegało wg planu podawanego kandydatom na waszej grupie na messengerze. Tu podajemy tylko najważniejsze wiadomości. W tym tygodniu we wtorek na mszy św. wieczorowej o godz. 1800 poświęcenie krzyży dla pierwszej grupy a w środę dla grupy drugiej (pozostałe grupy: trzecia i czwarta po niedzieli). Przychodzimy do kościoła o godz. 1750 wraz z jednym z rodziców lub gdy to niemożliwe z inną osobą. Msze św. wg planu podanego w gablotce parafialnej.  

 

                                                                                                                                                                                                             proboszcz